Rezultati iskanja
Advanced Tips
Type Example Notes
Fuzzy kettle~ Contain terms that are close to the word kettle, such as cattle
Wild cat* Contain terms that begin with cat, such as category and the extact term cat itself
Exact-Single orange Contain the term orange
Exact-Phrase "dnn is awesome" Contain the exact phase dnn is awesome
OR orange bike Contain the term orange or bike, or both. OR, if used, must be in uppercase
orange OR bike
AND orange AND bike Contain both orange and bike. AND must be in uppercase
Combo (agile OR extreme) AND methodology Contain methodology and must also contain agile and/or extreme
Results per Page:
Limit the search results with the specified tags.
Limit the search results modified within the specified time.
Limit the search results from the specified source.
Search results must be an exact match for the keywords.

Bi želeli videti še preostalo vsebino za člane? - Prijavite se tukaj!

Zahteva za pridobitev informacij javnega značaja, povezanih s številom uslužbencev Policije, ki izpolnjujejo pogoje za upokojitev – obvestilo
Suzana DRAŠLER
/ Categories: Novice, Splošne novice

Zveza: sklep Policije številka 090-130/2024/5 (2-05), 27. 8. 2024, prejet 5. 9. 2024.

Spoštovane članice in člani SPS, ter vsi zaposleni v Policiji, MNZ in IRSNZ!

Obveščamo vas, da smo 22. 8. 2024, na vodstvo Policije in MNZ poslali dokument, s katerim smo zahtevali pridobitev informacij javnega značaja, povezanih s številom uslužbencev Policije, MNZ in IRSNZ, ki izpolnjujejo (katerekoli) pogoje za upokojitev na dan 31. 7. 2024 in potem koliko uslužbencev bo izpolnjevalo pogoje za upokojitev 31. 12. 2024.
Za informacije smo, kot nujne, zaprosili zaradi velikega osipa kadra iz vseh služb policije v letu 2024. Sočasno s kadrovsko problematiko, s katero se srečujemo vsi skupaj, smo zaradi nerealnega in neresničnega prikazovanja kadrovskega stanja v Policiji s strani Generalnega direktorja policije (GDP) v javnosti, podali zahtevek za podatke o upokojitvah. Dejstvo je, da pogajalska stran teh podatkov nima, GDP pa je v izjavi za javnost med drugim tudi navedel: »Na področju odhodov iz policije v druge službe so trenutno kazalniki ugodni.«. Zahtevane podatke nujno potrebujemo, saj bomo tudi z njimi lahko pojasnili in argumentirali zahtevnost in odgovornost poklica policista v primerjavi z drugimi poklici v javnem sektorju. Na slabo kadrovsko stanje dodatno vplivajo vsi uslužbenci, ki izpolnjujejo pogoje za upokojitev, saj lahko odidejo kadarkoli brez ustreznega vrednotenja njihovega dela in zaradi prihajajočih sprememb pokojninske zakonodaje.
Danes smo prejeli odgovor s strani Policije, da nam teh odgovorov, kljub nujnim za pogajanja, ki se nadaljujejo od tega tedna naprej, ne uspejo pripraviti in so si rok za pripravo odgovora, oz. odločitvi o naši zahtevi, podaljšali za dodatnih 30 dni.

Namesto hitre priprave odgovora in posredovanja zahtevanih podatkov, so zadevo (kdaj, ni jasno), odstopili na UOK MNZ ter si rok za pripravo odgovora, podaljšali za 30 dni, kot to omogoča 24. člen ZDIJZ.

S tem pisanjem obveščamo članstvo zato, ker menimo in upamo, da se vsi skupaj zavedamo, da Policija niso samo policisti na terenu. Službe Policije sestavljamo vsi skupaj, tako uniformirani policisti in kriminalisti, prav tako pa ste pomembni tudi uslužbenci MNZ in inšpektorji IRSNZ, za katere se prav tako pogajamo v okviru pogajanj v javnem sektorju. Dviga plač bi v primeru uspešnega zaključka pogajanj, s tem bili deležni vsi.

Zaradi skupnega interesa za dviga plač in boljšo uvrstitev vseh zaposlenih v naših službah, pričakujemo, da pričakovane nujne podatke dobimo čimprej.

S sindikalnimi pozdravi.

generalni sekretar

Številka: 3643/OBC-52/2024/1
Datum : 5 .9. 2024

Previous Article Sestanek z vodstvom MNZ in Policije - obvestilo članstvu
Next Article VABILO K BRANJU ČLANKA VEČER - V POLDRUGEM LETU ODŠLO SKORAJ 800 POLICISTOV
615 Rate this article:
No rating
Please login or register to post comments.