Rezultati iskanja
Advanced Tips
Type Example Notes
Fuzzy kettle~ Contain terms that are close to the word kettle, such as cattle
Wild cat* Contain terms that begin with cat, such as category and the extact term cat itself
Exact-Single orange Contain the term orange
Exact-Phrase "dnn is awesome" Contain the exact phase dnn is awesome
OR orange bike Contain the term orange or bike, or both. OR, if used, must be in uppercase
orange OR bike
AND orange AND bike Contain both orange and bike. AND must be in uppercase
Combo (agile OR extreme) AND methodology Contain methodology and must also contain agile and/or extreme
Results per Page:
Limit the search results with the specified tags.
Limit the search results modified within the specified time.
Limit the search results from the specified source.
Search results must be an exact match for the keywords.

Bi želeli videti še preostalo vsebino za člane? - Prijavite se tukaj!

Različni pristopi vodstva policijskih uprav za reševanje aktualne problematike z imenovanjem različnih »delovnih skupin« policistov in kriminalistov – obvestilo članstvu SPS
Suzana DRAŠLER
/ Categories: Novice, Novice za člane

Spoštovani članice in člani Sindikata policistov Slovenije!

Obveščamo vas, da smo na vodstvo policije naslovili pobudo in v njej opozorili, da je projekt schengenskih premestitev iz mejnih enot na druga delovna mesta, začet v zadnjih mesecih leta 2022, bil v letošnjem letu 2024 večinoma zaključen, odprti so ostali posamezni primeri, ki se rešujejo na sodišču.

Praksa in realnost je pokazala, da enote v notranjosti na račun ukinitve schengenske meje niso dobile nujno potrebnega kadra. Podhranjene enote so del kadra tako dobile (šele) direktno po končanem šolanju na Višji policijski šoli v Tacnu jeseni 2023 in kasneje, a je prekinitev delovnega razmerja v Policiji in upokojitev, že od začetka leta 2023 naprej veliko več, kot je novih zaposlitev.

Direktorji in vodstvo policijskih uprav (v nadaljevanju PU) z različnimi prijemi poskušajo obvladovati aktualno problematiko na območju posamezne PU. Vedno več je različnih »delovnih skupin«, v katere so vključeni policisti in (ali) kriminalisti iz posamezne PU, vse je pa prilagojeno potrebam in nalogam delovnih skupin.

Ob vseh težavah pri organiziranju dela na Policijskih postajah (v nadaljevanju PP) znotraj PU, ostane vodstvo PP brez posameznika ali več njih, ker so na podlagi dokumenta direktorja PU »dodeljeni« v delovno skupino, prerazporejeni uslužbenci pa naenkrat (lahko začasno) dobijo novo izhodišče za delo.

Poleg težav, ki jih morajo prerazporejeni uslužbenci nenadoma rešiti (varstvo otrok, družina, tečaji, obveznosti v prostem času), se redno pojavlja tudi problem z nagrajevanjem tistih, ki delajo v teh delovnih skupinah. Zaradi dodatnega obsega dela, porušenega ritma vsakdana in drugih okoliščin, ki otežujejo delo kot prilagajanje službe z družinskimi obveznostmi, se vse pogosteje pojavlja vprašanja, čemu bi posamezni uslužbenec delal nekaj dodatno, v okviru delovne skupine, če ostaneš neopažen?

Praksa je pokazala, da načelniki tem uslužbencem v primeru dela izven lokacije matične enote, ne dodeljujejo dodatka za povečan obseg dela zaradi podhranjenosti enote. Načelniki teh uslužbencev, ki delajo v delovnih skupinah po naročilu direktorja PU, ne »nagrajujejo« za posebne dosežke z dodelitvijo redne delovne uspešnosti (v nadaljevanju RDU). Dejstvo je, da v večini primerov načelniki zaradi »drugih nalog«, od njih neposredno nimajo nič in je razumljivo, da načelniki razpoložljiva sredstva razdelijo med uslužbence svoje enote, ki so opravili več, boljše in posebej zahtevne delovne naloge.

Glede na dejstvo, da je direktor PU ustanovitelj delovnih skupin zaradi potreb in problematike na posamezni PU, je nedvomno v delovno skupino zbral najboljše posameznike, s katerimi lahko posamezno problematiko omeji in obvlada, kar posledično ponovno potrjuje dejstvo, da bi tako povečan obseg dela kot RDU, moral direktor PU spremljati mesečno in jih zaradi vseh obremenitev, tudi redno stimulirati, v primeru vidnih dosežkov pa nagraditi tudi z RDU.

V izogib težavam, ki v zvezi z delovnimi skupinami obstajajo, predlagamo, da dodatno plačilo iz naslova »povečanega obsega dela iz fonda, s katerim razpolaga direktor posamezne PU«, prevzame direktor PU kot ustanovitelj posamezne delovne skupine, prav tako pa poskrbi, da bodo člani delovnih skupin tudi prejeli RDU.

S strani vodstva policije smo prejeli odgovor na našo pobudo, ki vam ga posredujemo kot prilogo tega obvestila.

Številka: 3643/OBC-31/2024/1
Datum : 21. 5. 2024

Priloga:
- Različni pristopi vodstva policijskih uprav za reševanje aktualne problematike z imenovanjem različnih »delovnih skupin« policistov in kriminalistov - odgovor

Previous Article Nezakonito oviranje uslužbenca pri odpovedi delovnega razmerja – obvestilo po odgovoru delodajalca
Next Article PRITISKI DIREKTORJEV PU IN DRUGIH VODILNIH USLUŽBENCEV NA NAČELNIKE POLICIJSKIH ENOT – POZIV DELODAJALCU
36 Rate this article:
No rating
Please login or register to post comments.