Rezultati iskanja
Advanced Tips
Type Example Notes
Fuzzy kettle~ Contain terms that are close to the word kettle, such as cattle
Wild cat* Contain terms that begin with cat, such as category and the extact term cat itself
Exact-Single orange Contain the term orange
Exact-Phrase "dnn is awesome" Contain the exact phase dnn is awesome
OR orange bike Contain the term orange or bike, or both. OR, if used, must be in uppercase
orange OR bike
AND orange AND bike Contain both orange and bike. AND must be in uppercase
Combo (agile OR extreme) AND methodology Contain methodology and must also contain agile and/or extreme
Results per Page:
Limit the search results with the specified tags.
Limit the search results modified within the specified time.
Limit the search results from the specified source.
Search results must be an exact match for the keywords.

Bi želeli videti še preostalo vsebino za člane? - Prijavite se tukaj!

NAKNADNI VPIS POLICISTOV SR – NDM NA DO-IZOBRAŽEVANJE -                  OBVESTILO ČLANOM SINDIKATA
Suzana DRAŠLER
/ Categories: Novice, Novice za člane

NAKNADNI VPIS POLICISTOV SR – NDM NA DO-IZOBRAŽEVANJE - OBVESTILO ČLANOM SINDIKATA

Spoštovane kolegice in kolegi!

Obveščamo vas, da smo po podaji našega urgentnega opozorila in poziva za nujno ureditev in odpravo zaznanih težav ter pobude za sklic sestanka, na katerem bi obravnavali navedeno problematiko in negativne posledice, ki so nastale zaradi neusklajenih in prepozno izvedenih aktivnosti pri napotitvi policistov SR – NDM na do-izobraževanje na VPŠ Policijske akademije, še do današnjega dne izvajali aktivnosti s predstavniki vodstva policije in MNZ, da bi spremenili odločitev o (ne)napotitvi 14 policistk in policistov na VPŠ, čeprav so izrazili pripravljenost za to.

Danes smo bili seznanjeni, tako kot pristojne policijske uprave in postaje z dopisom, ki ga navajamo v nadaljevanju in ga prilagamo k obvestilu, da so vendarle spremenili odločitev in omogočili navedenim policistkam in policistom vpis na VPŠ.

Vsebina obvestila: »Obveščamo vas, da smo v policiji ponovno preučili vse okoliščine glede dodatne napotitve 14 kandidatov na izobraževanje na Višjo policijsko šolo PA, ki naj ne bi izpolnjevali predpisanih pogojev. Ob preučitvi dodatnih obrazložitev ugotavljamo, da navedeni izpolnjujejo pogoje za vpis na izobraževanje.

Zato pristojne PU in UUP GPU pozivam, da nemudoma obvestijo vse policistke in policiste iz njihovih enot in jih seznanite s tem.

Hkrati jih seznanite in jim zagotovite vpis, ki bo potekal v četrtek, 5. 10. 2023 ob 8. uri v Policijski akademiji. Pogodbe o izobraževanju jim bodo predložene ob vpisu, istočasno pa bodo prejeli vse ustrezne informacije o nadaljevanju poteka izobraževanja.«

Veseli nas, da je delodajalec v celoti sprejel naše argumente, ki so se ponovno izkazali za upravičene in utemeljene, kar je nazadnje le vplivalo na sprejetje odločitve, da se na VPŠ lahko vpiše skupina 14 policistk in policistov.

Potezo delodajalca pozdravljamo vendar obenem tudi ponovno izražamo pričakovanje, da se bo odzval na pobudo za izvedbo sestanka, na katerem želimo obravnavati okoliščine in problematičnost takšnega pristopa do zaposlenih, ne le policistov ampak tudi vodstvenih uslužbencev policijskih postaj, policijskih uprav in nenazadnje tudi Policijske akademije.

S prijaznimi pozdravi!

Adil Huselja
podpredsednik SPS

Številka: 3353/OBC-60/2023/1
Datum: 4. 10. 2023

Previous Article Napotitev skupine policistov SR-NDM na do-izobraževanje na Višjo policijsko šolo – obvestilo za člane
Next Article JAVNI POZIV POSLANKAM IN POSLANCEM DZ RS ZA ČRTANJE PREPOVEDI PRAVICE DO USKLAJEVANJA PLAČ – OBVESTILO ČLANSTVU
160 Rate this article:
No rating
Please login or register to post comments.