Rezultati iskanja
Advanced Tips
Type Example Notes
Fuzzy kettle~ Contain terms that are close to the word kettle, such as cattle
Wild cat* Contain terms that begin with cat, such as category and the extact term cat itself
Exact-Single orange Contain the term orange
Exact-Phrase "dnn is awesome" Contain the exact phase dnn is awesome
OR orange bike Contain the term orange or bike, or both. OR, if used, must be in uppercase
orange OR bike
AND orange AND bike Contain both orange and bike. AND must be in uppercase
Combo (agile OR extreme) AND methodology Contain methodology and must also contain agile and/or extreme
Results per Page:
Limit the search results with the specified tags.
Limit the search results modified within the specified time.
Limit the search results from the specified source.
Search results must be an exact match for the keywords.

Bi želeli videti še preostalo vsebino za člane? - Prijavite se tukaj!

INFORMATIVNI SEZNAM KANDIDATOV, KI IZPOLNJUJEJO VSTOPNE  POGOJE ZA VKLJUČITEV V POSTOPEK PREVERJANJA IN POTRJEVANJA NPK- ODGOVOR
Suzana DRAŠLER
/ Categories: Novice, Novice za člane

INFORMATIVNI SEZNAM KANDIDATOV, KI IZPOLNJUJEJO VSTOPNE POGOJE ZA VKLJUČITEV V POSTOPEK PREVERJANJA IN POTRJEVANJA NPK- ODGOVOR

Spoštovane članice in člani SPS.

Obveščamo vas, da smo 20. 5. 2024 na pooblaščenca generalnega direktorja policije za stike s sindikati, naslovili zaprosilo za dodatno pojasnilo glede poslanega informativnega seznama kandidatov, ki izpolnjujejo vstopne pogoje za vključitev v postopek preverjanja in potrjevanja NPK. V nadaljevanju vam prilagamo naše zaprosilo:

»Skupno vsem tem je, da sodijo pod drugo alinejo posebnih pogojev, ki jih mora izpolnjevati oseba, ki želi pridobiti poklicno kvalifikacijo Policist/policistka ter da so v sistem prišli iz drugega državnega organa (carine), na način da so opravili 18 mesečno prekvalifikacijo za poklic policista.

»Vsi navedeni imajo v informativnem seznamu kandidatov, ki izpolnjujejo vstopne pogoje za vključitev v postopek preverjanja in potrjevanja NPK v stolpcu M, ki nosi naslov spregled zapisano POGOJNO.

Pri preverjanju zadeve smo ugotovili, da po našem mnenju v celoti izpolnjujejo pogoje za spregled izobrazbe na podlagi 110. člena ZODPol-a, in sicer so imeli na dan uveljavitve akta najmanj 15 let delovne dobe pri opravljanju nalog policije in drugih primerljivih nalog v drugih državnih organih (carina) in so najmanj tri leta opravljali naloge policije, za katere se zahteva višja strokovna izobrazba.

Vsled navedenega nas torej zanima zakaj imajo ti policisti pri spregledu zgolj zapis POGOJNO in ne DA.

Zaradi takšnega zapisa se pri tej kategoriji zaposlenih zato pojavljata dvom in vprašanja ali morajo pristopiti k opravljanju NPK ali ne.«

Na naše zaprosilo smo 30. 5. 2024 prejeli odgovor pooblaščenca generalnega direktorja policije za stike s sindikati, ki vam ga navajamo v nadaljevanju:

»Obveščamo vas, da smo preučili vaše pisanje, ki se navezuje na izpolnjevanje vstopnih
pogojev za vključitev v postopek preverjanja in potrjevanja NPK. Pri tem vam pojasnjujemo, da žal generalnega odgovora na zastavljeno ne morem podati, ker so primeri različni in bi lahko s pavšalnimi navedbami povzročili morebitno napačno tolmačenje za posamezne kandidate. Dejstvo je, da so "kot POGOJNO" označeni policisti, ki so bili med 3.1.2001 in 30.4.2004 zaposleni npr. na Carinskem uradu (ali drugem organu) in so na 30. 6. 2018 (če vštejemo tudi to obdobje) dosegali najmanj 15. let delovne dobe. V kolikor so v tem obdobju opravljali druge - primerljive naloge (primerljive s policijskimi nalogami) v drugih organih, se lahko smatra, da jim skladno s 6. odstavkom 110. člena ZODPol, velja spregled izobrazbe in se ne potrebuje NPK oz. VPŠ.

Odločilno je torej, da se to izkaže z verodostojnimi potrdili, torej da se ugotovi, da so bile naloge dejansko primerljive s policijskimi nalogami. Zato ni mogoče že vnaprej avtomatično zapisati, da izpolnjujejo pogoje, saj so lahko nekateri med njimi opravljali povsem drugače/neprimerljive naloge. Zato predlagamo, da policisti v takih primerih podajo kratko zaprosilo, preko neposrednega vodje, na strokovno službo (UOK) z opisom, kakšne naloge so v drugih organih opravljali ter morebitni dokazili.«

Na tem mestu se zahvaljujemo za odgovor.

Številka: 3353/OBC-40/2024/1
Datum : 6. 6. 2024

Previous Article POZIV VODSTVU POLICIJE ZA PRENEHANJE IZVAJANJA PRITISKOV IN PODPORO PRI POGAJANJIH NA JAVNEM SEKTORJU – POZIV DELODAJALCU
Next Article Ocenjevanje javnih uslužbencev in usklajevanje poklicnega in družinskega življenja - obvestilo za zaposlene
43 Rate this article:
No rating
Please login or register to post comments.