ZAHTEVA PO VZPOSTAVITVI ZAKONITEGA STANJA PRI RAZPOREJANJU NA DELO IN                TAKOJŠNJA ODPRAVA UGOTOVLJENIH NEPRAVILNOSTI – OBVESTILO ČLANSTVU

ZAHTEVA PO VZPOSTAVITVI ZAKONITEGA STANJA PRI RAZPOREJANJU NA DELO IN TAKOJŠNJA ODPRAVA UGOTOVLJENIH NEPRAVILNOSTI – OBVESTILO ČLANSTVU

Spoštovane članice in člani SPS, ter vsi zaposleni v Policiji!

Obveščamo vas, da smo danes, 13. septembra 2024, na vodstvo Policije in MNZ poslali zahtevo, ki se nanaša na nepravilnosti iz delovnega razmerja v Centru za varovanje in zaščito (CVZ). V zahtevi smo jih zaprosili, da jo proučijo, nemudoma odpravijo nepravilnosti in nas o vseh nadaljnjih ukrepih pisno obveščajo. V nadaljevanju vam posredujemo zahtevo:

V Sindikatu policistov Slovenije nudimo pravno pomoč v postopkih zavarovanja pravic delavcev iz CVZ, ker ocenjujemo, da je postopanje delodajalca glede neupoštevanja zahtev delovnopravne zakonodaje pri pisanju razporeda dela imelo za posledico nepravično nagrajevanje in finančno oškodovanje na področju višine plač, vplačil v fond pokojninskega in invalidskega zavarovanja ter drugih povračil stroškov dela na eni strani in prekomerno obremenjevanje in izostanek potrebnih počitkov med delovnim časom na drugi strani.

Predmetne nepravilnosti je ugotovil tudi inšpektorat za delo, ki je opravil nadzor nad razporejanjem na delo v Centru za varovanje in zaščito.

Sindikat policistov Slovenije zato zahteva takojšnjo odpravo nepravilnosti in organiziranje dela na način, da bodo upoštevane vse zahteve delovnopravne zakonodaje in zagotovljena enakomerna obremenitev, vključno z upoštevanjem dnevnih in tedenskih maksimalnih obremenitev ter počitkov.

Glede na obseg in vrsto nepravilnosti bo Sindikat policistov Slovenije, z namenom zaščite pravic delavcev, preučil tudi možnosti obveščanja ostalih pristojnih inštitucij, če bo to potrebno.

S spoštovanjem.

Številka; 3353/OB-14/2024/1
Datum: 13. 9. 2024

Prejšnji Dolenjska na nogah: Vse več nelegalnega orožja in nerazsodnih storilcev