Povečano število prekrškov in kaznivih dejanj pripadnikov manjšin

Članicam in članom Sindikata policistov Slovenije

Vsem uslužbencem Policije, IRSNZ in MNZ

Zadeva: Povečano število prekrškov in kaznivih dejanj pripadnikov manjšin, tudi s strani mladoletnih oseb – pobuda za izboljšanje varnosti policistov v postopkih in posledično varnosti državljanov

Spoštovane kolegice in kolegi!

Obveščamo vas, da smo danes vodstvu Policije in Ministrstva za notranje zadeve posredovali dopis - pobudo, ki se nanaša povečano število prekrškov in kaznivih dejanj pripadnikov manjšin, z namenom izboljšanja varnosti policistov pri izvajanju postopkov in posledično s tem tudi varnosti v državi.

Spričo poslabšanja varnostnih razmer na določenih območjih posameznih regij v državi, vse pogostejših ogrožanj, napadov in posledično poškodb policistov pri izvajanju policijskih nalog, v Sindikatu policistov Slovenije pričakujemo v prvi vrsti od generalnega direktorja policije in tudi ministra za notranje zadeve, da aktivno pristopita k potrebnim spremembam zakonodaje, ki bodo zagotavljale bolj učinkovito uveljavljanje reda, bolj učinkovito izterjavo izrečenih kazni in boljšo varnost policistov v postopkih. Prepričani smo, da bi s temi ukrepi vplivali tudi na varnost prebivalcev Republike Slovenije.

Več v prilogah spodaj....

Prejšnji VKLJUČEVANJE INVALIDOV V JAVNO ŽIVLJENJE – POBUDA SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE
Naslednji Stalno dodeljevanje novih nalog ter dodatnih pristojnosti policistom ob vedno manjšem številu zaposlenih – opozorilo, protest in nestrinjanje