POBUDA IN POZIV ZA ČIMPREJŠNJO DOLOČITEV DM, NA KATERIH SE  NALOGE LAHKO OPRAVLJAJO TUDI S PRIDOBLJENIM CERTIFIKATOM ZA NPK POLICIST/POLICISTKA

POBUDA IN POZIV ZA ČIMPREJŠNJO DOLOČITEV DM, NA KATERIH SE NALOGE LAHKO OPRAVLJAJO TUDI S PRIDOBLJENIM CERTIFIKATOM ZA NPK POLICIST/POLICISTKA

Obveščamo vas, da smo danes vodstvu Ministrstva za notranje zadeve (MNZ) in vodstvu Policije posredovali pobudo in poziv za čimprejšnjo določitev DM, na katerih se naloge lahko opravljajo tudi s pridobljenim certifikatom za NPK Policist/policistka. Z vsebino dopisa se lahko seznanite v priloženem dopisu spodaj:

V mesecu juniju 2024 so prvi zaposleni že pridobili certifikat za NPK Policist/policistka. Z mesecem septembrom 2024 se je dinamika pridobitve še nekoliko pospešila.

Vsled navedenega je nujno potrebno, da se čimprej pristopi tudi k potrebni spremembi Akta o notranji organizaciji in sistemizaciji DM v policiji, in sicer na način, da se določijo DM na katerih se bodo naloge lahko opravljale tudi s pridobljenim certifikatom za NPK Policist/policistka.

Akt o notranji organizaciji in sistemizaciji delovnih mest v policiji bi se moral namreč zaradi uvedbe NPK uskladiti že v začetku leta 2023, kar je bilo nenazadnje določeno tudi v prehodnih in končnih določbah sprememb ZODPol-H.

Glede na to, da vse do danes Akt o notranji organizaciji in sistemizaciji delovnih mest v policiji ni bil spremenjen na način, da bi omogočal premeščanje zaposlenih, ki so pridobili certifikat za NPK Policist/policistka na ustrezna - višje vrednotena delovna mesta, je sedaj skrajni čas, da se pristopi k tej spremembi, ki bo v nadaljevanju omogočala tudi realizacijo premestitev.

Obveščamo vas, da vas bomo o odgovoru vodstva obvestili takoj, ko prejmemo odgovor.

S spoštovanjem!

Številka: 3353/OBC-59/2024/1
                                                                                                                              Adil Huselja
Datum: 11. 10. 2024                                                                                            predsednik SPS