ODZIV POSLANKE DRŽAVNEGA ZBORA GA. SARE ŽIBRAT NA ZAHTEVO JAVNEGA OPRAVIČILA SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE  - OBVESTILO ČLANSTVU

ODZIV POSLANKE DRŽAVNEGA ZBORA GA. SARE ŽIBRAT NA ZAHTEVO JAVNEGA OPRAVIČILA SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE - OBVESTILO ČLANSTVU

Spoštovane kolegice in kolegi!

Obveščamo vas, da smo včeraj, 14. septembra 2024, prejeli odziv poslanke Državnega zbora ga. Sare Žibrat na našo zahtevo za javno opravičilo v zvezi z njenimi izjavami na 78. izredni seji DZ (pod zvezo št. 3353/OB-13/2024/1). Odziv vam prilagamo v seznanitev.

V Sindikatu policistov Slovenije čutimo moralno dolžnost, da se zaradi varovanja poklicne integritete vseh policistk in policistov in drugih zaposlenih vedno reagiramo na izjave, ki so neresnične in žaljive do zaposlenih v Policiji in MNZ. Policisti vsakodnevno tvegamo svoja življenja za zagotavljanje varnosti vseh prebivalcev Slovenije.

Pri svojem delu smo policistke in policisti zavezani izključno svoji stroki, profesionalnim standardom, načelu zakonitosti, pravičnosti ter visokim moralnim in etičnim normam, katerim smo zaprisegli.

Zaradi svoje visoke profesionalnosti in predanosti uživamo velik ugled med državljankami in državljani, čeprav moramo včasih opravljati naloge, ki določenim skupinam ali posameznikom niso po volji. Takšni primeri dokazujejo, da policisti svoje naloge izvajamo nepristransko, korektno in pošteno.

Čeprav so trenutne varnostne razmere ponekod resnično zaostrene, policistke in policisti ne razmišljamo o preobremenjenosti in plačilu. Sledimo svojemu poslanstvu in svoje delo opravljamo odgovorno in profesionalno, ne glede na pritiske, izpostavljenost in pričakovanja na terenu.

Saša Boršić
podpredsednik SPS

Številka: 3353/OB-15/2024/1
Datum : 15. 9. 2024